Antikorupcijos žinių ir kūrybos konkursas „Būk sąžiningas”
Atnaujinta: 2010-05-04
2010 m. balandžio 29 d. Kauno Maironio gimnazijos aktų salėje pirmą kartą vyko Kauno bendrojo lavinimo mokyklų mokinių antikorupcijos žinių ir kūrybos konkursas „Būk sąžiningas“. Jame dalyvavo 32 komandos iš įvairių Kauno mokyklų ir gimnazijų. Konkurso pradžioje sveikinimo žodį tarė Kauno miesto savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininkas Raimundas Kaminskas, Kauno miesto Formaliojo švietimo poskyrio vedėja Vilija Adaškevičienė ir vyriausioji specialistė Vera Vasiljeva, STT Kauno valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Daina Paštuolienė. Renginį vedė Kauno Maironio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Česonienė, o jai pagelbėjo dvi Kauno Maironio gimnazijos mokinės.
Komandų pasirodymai (plakato pristatymas ir iškeltos problemos inscenizacija, 10 žingsnių korupcijai įveikti) buvo vertinami komisijos narių. Renginys truko ilgai dėl atvykusių komandų gausos. Jos buvo padalintos į dvi grupes: pirmoje – 17, o antroje – 15 komandų. Vis dėlto laikas neprailgo, nes mokiniai įdomiai, efektingai, kartais labai žaismingai pristatė savo „namų darbus“. Komisijai buvo labai sunku išaiškinti nugalėtojus, kadangi daugelis komandų pasirodė iš tiesų ryškiai ir originaliai.
Konkurse dalyvavo ir Kauno Maironio gimnazijos mokinių komanda, kuri pateko į stipriausiųjų penketuką kartu su „Saulės“ gimnazija, Juozo Grušo, Tado Ivanausko, Vinco Kudirkos ir Sargėnų vidurinėmis mokyklomis. Komisija apdovanojo dar 10 mokyklų komandų: „Atžalyno“, Simono Daukanto, Milikonių, Petrašiūnų, Aleksandro Puškino, Rokų, Antano Smetonos, Šančių vidurinės mokyklos, „Aušros“ ir „Varpo“ gimnazijos.
Konkurso „Būk sąžiningas” komandų pateikti geriausi pasiūlymai „Dešimt žingsnių korupcijai įveikti“ buvo įteikti Antikorupcijos komisijos pirmininkui Raimundui Kaminskui.
Tokio pobūdžio renginiai yra reikšmingi tuo, kad skatina kūrybines mokinių išgales, kritinį mąstymą ir aktyvią pilietinę poziciją, ugdo nepakantumo visuomenės ydoms nuostatas, taip pat leidžia susitikti skirtingų mokyklų mokiniams bei skatina jų bendravimą.