Kelionė į miestą, menantį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus
Atnaujinta: 2018-11-05
Rudens atostogų metu II–IV klasių gimnazistai, lydimi mokytojų Ritos Vasylienės, Eglės Skaidrės Stravinskienės ir Juditos Sakalienės, aplankė vieną seniausių Baltarusijos miestų – Gardiną, menantį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus. Pirmiausia mokiniai apsilankė Baltarusijos partizanų stovykloje, kur ne tik pamatė karinius įtvirtinimus, partizanų bunkerius bei Antrojo pasaulinio karo tankus ir lėktuvus, bet ir išgirdo kitokį požiūrį į nepriklausomybės kovas po Pirmojo pasaulinio karo bei partizaninį karą. Po pietų mokiniai aplankė XII a. ant Nemuno kranto pastatytą Boriso ir Glebo cerkvę, miesto centre išsidėsčiusias Senąją ir Naująją Vytauto Didžiojo pilis, taip pat ir garsųjį Gaisrinės bokštą. Rotušės aikštėje aplankyta Šv. Pranciškaus Ksavero katedra, kurioje kartą per savaitę mišios laikomos lietuvių kalba. Smagu buvo girdėti gidės pasakojimą lietuvių kalba, žvelgti į Nemuną, į įamžintus mūsų kunigaikščius ir pajusti savas šaknis.
Antrąją kelionės dieną po sočių pusryčių mokiniai plaukė UNESCO saugomu Augustavo kanalu, kuriame leidosi bei kilo šliuzu. Po to gimnazistai savarankiškai žvalgėsi po miestą, pirko namiškiams suvenyrus.
Mokinius kelionė sužavėjo dėl daugelio priežasčių, bet labiausiai įsiminė savita Baltarusijos architektūra, istorinis paveldas, vietos žmonių bendravimo stilius, kultūrinis kontrastas bei atsiradusi galimybė panaudoti rusų kalbos žinias.