Maironiečių sambūris Paberžėje ir Krekenavoje
Atnaujinta: 2013-09-24
Jau tradicija tapę maironiečių susibūrimai kiekvienų metų rudenį organizuojami vis kitoje šalies vietoje. Šiemet rugsėjo 20 dieną susibūrusių jaunųjų Lietuvos maironiečių tikslas buvo paminėti Baltų vienybės dieną ir 1863 metų sukilimo 150-metį. Ankstų penktadienio rytą iš visos Lietuvos mokiniai ir mokytojai rinkosi sakralioje Kėdainių rajono Paberžės kaimelio erdvėje. Paberžė buvo vienas iš 1863 metų sukilimo epicentrų, XX a. antrojoje pusėje šią vietą puoselėjo ir jos aurą kūrė kapucinų vienuolis Mykolas Dobrovolskis, visų vadintas Tėvu Stanislovu.
Sambūrio dalyviai Paberžės Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčioje susibūrė trumpai maldai už 1863-iųjų sukilėlius, kunigus Antaną Mackevičių ir Tėvą Stanislovą. Smalsiausieji galėjo apžiūrėti Šilingų dvaro sodybą – vienintelį 1863 m. sukilimo muziejų. Po to maironiečiai pasuko Krekenavos link, kur paminėjo Baltų vienybės dieną bei aplankė Maironio gyvenimo vietas. 1915-1918 m. kunigas Jonas Mačiulis-Maironis buvo Krekenavos bažnyčios klebonas. Dabar ten klebonauja buvęs Panevėžio maironietis Gediminas Jankūnas. Laikydamas Šv.Mišias, savo pamoksle jis prisiminė ypatingą Krekenavos istoriją, kunigo A.Mackevičiaus ir sukilėlių veiklą. Visus maironiečius suvienijo Šv.Mišių pabaigoje drauge sugiedota „Lietuva brangi“ bei maironiečių himnas „Užtrauksime naują giesmę“.
Vėliau sambūrio dalyviai tradiciškai buvo vaišinami kareiviška koše ir arbata. Meninė šventės programa Krekenavos miestelio aikštėje buvo tautiška. Mūsų gimnazijos maironietė Gabrielė Pukelytė (IIIb) taip pat joje dalyvavo – gitara ji atliko lietuvių liaudies dainų.
Šaunu, kad sambūriai vyksta, kad į juos kasmet susirenka gausus būrys naujų ir senbuvių šalies maironiečių.