TŪM TINKLAVEIKOS MOKINIŲ STAŽUOTĖ „ŽALIASIS ATEITIES BŪSTAS“ – KŪRYBA, INOVACIJOS IR TVARUMAS
- Paskelbta: 2026-04-20
- Kategorija: Projektinė veikla
2026 m. balandžio 7–10 dienomis Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje vyko tarpdisciplininė STEAM tinklaveikos mokinių stažuotė „Žaliasis ateities būstas“. Jos metu mokiniai iš Kauno Maironio universitetinės gimnazijos, Kauno „Aušros“ gimnazijos, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos dirbo komandose ir kūrė inovatyvius, aplinkai draugiškus ateities būsto projektus, integruodami STEAM dalykų žinias.
Stažuotės pradžioje mokiniai nagrinėjo šiuolaikinių būstų daromą poveikį aplinkai – didelį energijos suvartojimą, taršą, gamtos išteklių eikvojimą bei CO₂ emisiją. Remdamiesi šiomis įžvalgomis, jie kūrė sprendimus: projektavo namus su saulės baterijomis, lietaus vandens surinkimo sistemomis, žaliaisiais stogais ar net būstus ant vandens.
Mokiniai ne tik generavo idėjas, bet ir jas įgyvendino praktiškai – atliko skaičiavimus, kūrė 3D modelius ir taikė modernias technologijas. Projektai išsiskyrė kūrybiškumu, tvariais sprendimais ir apgalvotu dizainu. Dirbdami komandose, tokiose kaip „Žalieji“, „Tvaruoliai“, „Kurmiai“, „Žaliasis Archas“ ir „Bitutė“, mokiniai ugdė bendradarbiavimo ir komunikacijos įgūdžius.
Stažuotės pabaigoje mokiniai pristatė savo projektus komisijai ir bendruomenei. Projektai buvo vertinami pagal tvarumą, inžinerinius sprendimus, dizainą, kūrybiškumą ir komandinį darbą. Geriausi darbai buvo įvertinti įvairiomis nominacijomis, pabrėžiančiomis mokinių kūrybiškumą ir gebėjimą taikyti žinias praktiškai.
STEAM stažuotė buvo itin sėkminga – beveik visi mokiniai labai gerai suprato tvaraus būsto idėją, tiek pat veiklą įvertino kaip labai įdomią ir naudingą, o dauguma puikiai įvertino komandinį darbą bei savo indėlį projekte. Tai tapo prasminga patirtimi, leidusia mokiniams praktiškai pritaikyti žinias ir pažvelgti į ateities būsto kūrimą atsakingai bei kūrybiškai.
Nuoširdžiai dėkojame stažuotę organizavusiems ir įgyvendinusiems mokytojams Martai Baranauskaitei, Ryčiui Koncevičiui, Jūratei Petrauskienei, Loretai Kablytei, Karoliui Skrickui, Dainai Krilavičienei, Jurgitai Šilingienei, Daivai Morozovienei už jų profesionalumą, kūrybiškumą ir įkvėpimą mokiniams.
-
Gimnazistai dalyvavo „Kūrybinių jungčių“ programos mokinių...
- Paskelbta: 2026-03-18
- Kategorija: Projektinė veikla
If klasės gimnazistai dalyvavo „Kūrybinių jungčių“ programos mokinių tyrinėjimo... -
If klasės gimnazistų kūrybinė patirtis parodoje „Tu esi tav...
- Paskelbta: 2026-02-20
- Kategorija: Projektinė veikla
If klasės gimnazistai vasario 19 d. dalyvavo JAV menininkės Coco Allred kūrybinė... -
Gimnazijos direktorės stažuotė JAV
- Paskelbta: 2026-02-11
- Kategorija: Projektinė veikla
Vasario 1–7 dienomis Kauno švietimo įstaigų pedagogų komanda dalyvavo stažuotėje... -
Savaitgalio akademijos veikla „Vario kelias“
- Paskelbta: 2026-02-09
- Kategorija: Projektinė veikla
Savaitgalio akademijos veikla „Vario kelias“ buvo skirta parodyti, kaip viena ir... -
Gimnazijoje vieši tarptautinio projekto „Erasmus+“ dalyviai
- Paskelbta: 2026-02-03
- Kategorija: Projektinė veikla
Džiaugiamės, kad Kauno Maironio universitetinė gimnazija šią savaitę tapo tarpta... -
Savaitgalio akademijos stovykla „Cheminės reakcijos“
- Paskelbta: 2026-02-02
- Kategorija: Projektinė veikla
Savaitgalio akademijos stovykla „Cheminės reakcijos“ pakvietė mokinius ne tik mo... -
„Savaitgalio akademijos“ užsiėmimas „Vandens tyrimai“
- Paskelbta: 2026-01-26
- Kategorija: Projektinė veikla
Sausio 24 d. vyko „Savaitgalio akademijos“ užsiėmimas „Vandens tyrimai“, kuris b... -
Gimnazistai pasinėrė į molekulinės biologijos pasaulį
- Paskelbta: 2026-01-19
- Kategorija: Projektinė veikla
„Savaitgalio akademijos mokymai „DNR struktūra ir gryninimo metodai“ vyko sausio... -
Savaitgalio akademijos stovykla „Fermentų pasaulis“
- Paskelbta: 2026-01-12
- Kategorija: Projektinė veikla
Sausio 11 dienos popietę vykusi Savaitgalio akademijos stovykla „Fermentų pasaul...
