„Mobilioji bioklasė“ gimnazijoje
Atnaujinta: 2016-02-01
Sausio 28 d. gimnazijoje lankėsi „Mobilioji bioklasė“. Tai Vilniaus universiteto ir UAB „Thermo Fisher“ projektas, kurio tikslas – supažindinti Lietuvos mokinius su biochemijos mokslu ir suteikti galimybę padirbėti su šiuolaikine biochemijos laboratorijos įranga. 24 mūsų gimnazijos II–III klasių mokiniai, kurie mokosi chemiją ir biologiją A kursu arba planuoja pasirinkti šiuos mokomuosius dalykus, turėjo galimybę 4 valandas atlikti DNR tyrimo darbus. Prieš kiekvieną eksperimentą „Mobiliosios bioklasės“ komanda supažindino mokinius su svarbia informacija, kuri turėtų padėti atlikti bandymą. Buvo priminta 11 klasės programos dalis apie DNR struktūrą, komplementariąsias polinukleotidinių grandinių jungtis bei pateikta daug naujų, įdomių faktų, kurių anksčiau nežinojome (pavyzdžiui, kad DNR įgauna neigiamą krūvį dėl grandinėje esančio fosfato).
Šį projektą atstovavo Vilniaus universiteto I ir II biochemijos ir genetikos kursų studentai bei du to paties universiteto magistrai, dirbantys UAB „Thermo Fisher“. Jie buvo labai draugiški ir paslaugūs, kai reikėdavo, atsakydavo į visus dominančius klausimus. Praktikos darbe dalyvavę mokiniai dirbo suskirstyti į šešias grupes po keturis, o kiekvienai grupei pagelbėjo studentas-konsultantas. Labiausiai mums patiko eksperimentas, kurio metu reikėjo nustatyti, ką slepia Petriuko DNR mėginys – erkinio encefalito virusą ar Laimo ligą sukeliančios bakterijos Borelia DNR. Šiam eksperimentui kiekviena grupė savarankiškai paruošė mėginius ir juos ištyrė specialia įranga. Pabaigusi šį bandymą mūsų grupė sužinojo, kad Petriukas miške užsikrėtė erkinio encefalito virusu.
Taip pat buvo įdomu paklausinėti programoje dalyvaujančių studentų apie jų studijų programas Vilniaus universitete. Jų atsakymai taip mus sužavėjo, kad didelė tikimybė, jog pasirinksime molekulinės biologijos studijas Vilniaus universitete.
IVA mokinės Edita Daublytė ir Ugnė Kėvalaitė