LT
EN
 • TAMO dienynas

 • Projektai

 • Studijų savaitė 2012


  Jau antri metai gimnazijoje vyksta Studijų savaitė, sukviečianti ne tik gimnazijos, bet ir kitų Kauno miesto ir rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinius. Šiemet ji vyko balandžio 16–20 dienomis.

  Gimnazijos direktorė Daiva Garnienė, sveikindama renginio dalyvius ir skelbdama Studijų savaitės pradžią, priminė, kad šie metai labai svarbūs visai Lietuvai, nes minimas Lietuvos universiteto 90-metis, Maironio 150-osios gimimo metinės, 2012-ieji paskelbti Maironio metais. Šios sukaktys artimai susijusios su gimnazija. Juk būtent gimnazijos pastate 1920–1922 metais vyko Aukštieji kursai, davę pradžią valstybinio universiteto Kaune steigimui, aktų salėje dirbęs Steigiamasis Seimas patvirtino valstybinio universiteto statutą ir pritarė jo atidarymui, Teologijos fakulteto dekanu buvo paskirtas Maironis.

  Renginyje dalyvavo ir susirinkusiems sėkmės bei naudingos patirties ruošiantis studijoms linkėjo Lietuvos Respublikos Seimo narys Kazimieras Kuzminskas, Seimo narės Vincės Vaidevutės Margevičienės padėjėja Audronė Kaminskienė, Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius. Kauno miesto tarybos narė Loreta Kekienė perskaitė Kauno mero potvarkį dėl gimnazijos abituriento Artūro Jacinavičiaus, pelniusio garbingą Lietuvos tūkstantmečio vaiko titulą ir garsinančio Kauną, apdovanojimo Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvariniu medaliu. Apie studijų savaitės reikšmę pasirenkant studijas Kaune kalbėjo aukštųjų mokyklų atstovai: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos kancleris prof. Henrikas Žilinskas, Aleksandro Stulginskio universiteto prorektorė doc. Laima Taparauskienė, Vytauto Didžiojo universiteto prorektorius prof. Juozas Augutis ir prof. Nijolė Večkienė. Renginio dalyviams koncertavo gimnazijos mokiniai.

  Balandžio 17-oji – antroji Studijų savaitės diena – buvo skirta biomedicinos mokslams. Savo studijų programas pristatė trys Kauno aukštosios mokyklos: Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Lietuvos kūno kultūros akademija ir Aleksandro Stulginskio universitetas.

  Bene didžiausio dėmesio sulaukė LSMU Medicinos akademijos studentų R.Pranevičiaus, V.Verseckaitės ir A.Oradauskaitės pristatytos medicinos, farmacijos, visuomenės sveikatos, odontologijos studijų programos. Pristatymo išklausė per 180 mokinių iš Kauno miesto ir rajono gimnazijų, vidurinių ir pagrindinių mokyklų. Savo žinias apie svajonių profesijas praturtino svečiai iš ,,Aušros“, S.Dariaus ir S.Girėno, Garliavos J.Lukšos, Juozo Naujalio muzikos, VšĮ VDU ,,Rasos” gimnazijų, Milikonių, J.Dobkevičiaus, Tado Ivanausko, ,,Versmės“ vidurinių mokyklų, Vaišvydavos pagrindinės mokyklos ir šio renginio šeimininkai – Maironio universitetinės gimnazijos gimnazistai.

  LSMU Veterinarijos akademijos studentai K.Šakėnas, M.Kairaitytė ir J.Koženiauskaitė supažindino mokinius su Gyvulininkystės technologijų ir Veterinarinės medicinos fakultetų siūlomomis programomis. Mokiniai aktyviai domėjosi studijų sąlygomis, praktiniu darbu. Studentai mielai dalijosi savo patirtimi, atsakinėjo į rūpimus klausimus.

  LKKA studijų programų pristatymas sulaukė per 50 klausytojų. Dėstytoja S.Čepkauskienė ir karjeros specialistė V.Abramavičiūtė įdomiai papasakojo apie specialybes, kurias gali rinktis studentai, planuojantys mokytis Sporto biomedicinos fakultete. Bene populiariausios – kineziterapija ir treniravimo sistemos (net 32 specializacijos).

  Aleksandro Stulginskio universitetas jaunam žmogui pasiūlė naujovių. Be įprastų studijų krypčių – miškininkystės, taikomosios ekologijos, žemės ūkio technologijos ir vadybos bei agronomijos – siūlomos naujos specialybės: augalų genetika ir biotechnologija, miestų ir rekreacinė miškininkystė, maisto žaliavų kokybė ir sauga, želdininkystė ir kraštovaizdžio architektūra. Studentai A Girčys, A.Krasauskas, K.Piliponytė ir T.Kantavičius, vadovaujami dėstytojų V.Jurevičienės ir J.Sasnauskienės, išsamiai papasakojo apie galimybes dirbti Lietuvoje ir užsienyje, baigus šią aukštąją mokyklą.

  Studijų savaitė Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje tęsėsi ir balandžio 18-ąją, trečiadienį. Visus domino Socialinių mokslų studijų dienos renginiai. Savo programas pateikė net šešios aukštosios mokyklos: Kauno technologijos universitetas, Lietuvos kūno kultūros akademija, Aleksandro Stulginskio universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas, Mykolo Romerio universitetas, Vadybos ir ekonomikos universiteto Kauno filialas. Mokiniai, norėdami pasirinkti būsimas studijas, gausiai lankėsi, diskutavo su dėstytojais ir studentais. Trečiadienį socialinėmis studijomis domėjosi daugiau nei 450 mokinių iš Kauno Maironio universitetinės gimnazijos, Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos, Kauno „Aušros“ gimnazijos, Kauno Tado Ivanausko vidurinės mokyklos ir kitų. Daugiausia būsimų studentų norėjo bendrauti su Vytauto Didžiojo ir Mykolo Romerio universitetų dėstytojais. Labai nuoširdžiai ir draugiškai prie apvaliojo stalo su mokiniais bendravo Vytauto Didžiojo universiteto Socialinių mokslų fakulteto bendruomenės nariai. Kauno Maironio universitetinės gimnazijos atstovų ir svečių nuotaika buvo pakili. Visi džiaugėsi gimnazistų aktyvumu ir gausiais klausimais.

  Balandžio 19-ąją – ketvirtąją Studijų savaitės dieną – Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje buvo pristatytos fizinių ir technologijos mokslų studijų programos. Jas pristatė atstovai iš penkių universitetų: Kauno technologijos, Aleksandro Stulginskio,Vytauto Didžiojo, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto bei Mykolo Romerio universiteto.

  Fizinių ir technologijų mokslų studijų programomis domėjosi per 400 mokinių. Ypač daug dėmesio (73 klausytojai) sulaukė Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų bei Informatikos fakultetai. Jie pristatė aplinkotyros ir ekologijos, biochemijos, biologijos, biotechnologijų, informatikos, metamatikos ir jos taikymo, multimedijos ir interneto technologijų programas. Ne mažiau įdomios būsimiesiems studentams pasirodė ir Kauno technologijos universiteto Dizaino ir technologijų fakulteto studijų programos. Jų pristatymo klausėsi 57 mokiniai. Apie aprangos mados bei baldų ir medienos gaminių inžineriją, žiniasklaidos inžineriją, tekstilės, odos ir polimerinių gaminių dizainą mokiniams labai įdomiai pasakojo universiteto prodekanė Kristina Žukienė bei jos studentė Sigita Drąsutytė.

  Aktyviausiai fizinių ir technologijos mokslų dienos renginiuose dalyvavo Kauno Maironio universitetinės gimnazijos mokiniai. Taip pat žingeidūs buvo gimnazistai iš VšĮ VDU ,,Rasos“ gimnazijos. Sulaukta klausytojų iš J.Jablonskio gimnazijos, J.Grušo meno mokyklos, ,,Purienų“, A.Stulginskio, V.Kuprevičiaus, Jonučių, VšĮ Šv.Mato vidurinių mokyklų, Vaišvydavos pagrindinės mokyklos. Visi dalyviai ne tik gavo naudingos informacijos apie savo ateities studijas, bet ir turėjo progos padiskutuoti, išsakyti savo nuomonę įvairiais mokslo bei studijų klausimais.

  Balandžio 20-oji buvo paskutinė projekto „Studijas rinkis Kaune“ diena – net penki Lietuvos universitetai tądien pristatė savo studijų programas.

  Ypač gausaus būrio mokinių sulaukė Kauno technologijos universiteto architektūros studijų programos pristatymas. Statybos ir architektūros dėstytojai mielai atsakinėjo į mokinių klausimus. Taip pat mokiniai domėjosi Europos studijų, muzikos technologijų, Medijų filosofijos, kompiuterinės lingvistikos, technikos kalbos vertimų programomis. Penktadienio popietę būsimieji studentai galėjo pasidžiaugti sostinės universitetų studijų programomis. Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas pristatė tris studijų programas: lietuvių filologijos ir reklamos, anglų ir rusų kalbos bei audiovizualinio vertimo. Mykolo Romerio universiteto humanitarinių mokslų institutas – penkias, o Vilniaus dailės akademija – net devynias. Į pastarosios aukštosios mokyklos programų pristatymus tą dieną susirinko ypač daug mokinių. Tačiau tikroji apgultis laukė Vytauto Didžiojo universiteto pristatomų (dešimties) programų. Nenuostabu, juk Maironio universitetinė gimnazija seniai garsėja humanitarinėmis tradicijomis. Taigi didžioji dalis klausytojų buvo būtent šios gimnazijos mokiniai.

  Per savaitę devynios aukštosios mokyklos pristatė 187 studijų programas, jas aplankė 1500 mokinių.

  ,,Studijų savaitė“ Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje jau tapo gražia tradicija. Kaip ir pernykštis, šiųmetis renginys buvo naudingas ir įdomus, nes Kauno miesto ir rajono mokiniai turėjo galimybę išsamiai susipažinti su aukštųjų mokyklų siūlomomis programomis, padiskutuoti apie galimybes studijuoti Kaune, išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus ir susirinkti reikiamą informaciją apie norimą specialybę.

  Marija Karpavičienė,
  Judita Sakalienė

   

 • Steigėjas

 • Kiti partneriai

 • NUOTRAUKŲ GALERIJA

 • Calendar

  birželio 2024
  Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sekmadienis
  27 gegužės, 2024 28 gegužės, 2024 29 gegužės, 2024 30 gegužės, 2024 31 gegužės, 2024 1 birželio, 2024 2 birželio, 2024
  3 birželio, 2024 4 birželio, 2024 5 birželio, 2024 6 birželio, 2024 7 birželio, 2024 8 birželio, 2024 9 birželio, 2024
  10 birželio, 2024 11 birželio, 2024 12 birželio, 2024 13 birželio, 2024 14 birželio, 2024 15 birželio, 2024 16 birželio, 2024
  17 birželio, 2024 18 birželio, 2024 19 birželio, 2024 20 birželio, 2024 21 birželio, 2024 22 birželio, 2024 23 birželio, 2024
  24 birželio, 2024 25 birželio, 2024 26 birželio, 2024 27 birželio, 2024 28 birželio, 2024 29 birželio, 2024 30 birželio, 2024
 • Visos teisės saugomos © 2013 kmug.lt