LT
EN
 • TAMO dienynas

 • Projektai

 • Studijų savaitė 2019


  Pasibaigė jau devintą kartą organizuotas renginys „Studijų savaitė“

   

       Jau devintą kartą Kauno Maironio universitetinė gimnazija pakvietė Lietuvos aukštąsias mokyklas ir kolegijas pristatyti studijų programas. Kaip ir kasmet, renginyje dalyvavo ir pageidaujantys kitų Kauno miesto ir rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai.

       Antradienį (vasario 26 d.) – gyvybės, sveikatos, sporto, veterinarijos, žemės ūkio mokslų studijų krypčių dieną – įvairių Kauno ugdymo įstaigų mokiniai turėjo galimybę susipažinti su VDU Žemės ūkio akademijos, LSU, LSMU bei Šv. Ignaco Lojolos kolegijos pristatomomis studijų programomis. Ypač daug dėmesio sulaukė LSMU Veterinarijos, Visuomenės sveikatos, Gyvūnų mokslų ir Farmacijos fakultetai. Studentai bei dėstytojai patraukliai pristatė studijų programas bei atsakė į būsimiems studentams rūpimus klausimus – kokių dalykų mokysis, kur atliks praktiką, kokios įsidarbinimo galimybės. Papasakota apie modernias mokomąsias laboratorijas, galimybę dalyvauti tarptautiniuose projektuose, studentų mainų programose. Medicinos fakulteto studentai dalijosi savo patirtimis. VDU Žemės ūkio akademijos studijas pristatė Agronomijos, Vandens ūkio ir žemėtvarkos, Miškų ir ekologijos fakultetai. Mokiniai supažindinti ir su viena iš perspektyviausių šalies žemės ūkio veiklos sričių – akvakultūra, kurios specialistus ir rengia Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakultetas. Apie sparčiai pasaulyje populiarėjančias sporto ir su juo susijusias studijas pasakojo Lietuvos sporto universiteto Sporto biomedicinos fakulteto dėstytojos. Mokinius ypač domino kineziterapeuto specialybė, kiekvienais metais tampanti vis populiaresnė. Ir tikra šventė laukė atėjusiųjų paklausyti apie grožio terapijos bei skubios medicinos pagalbos studijas Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje. Gebėjimą kurti grožį demonstruojančios studentės kvietė drąsias moksleives kartu išbandyti šios profesijos žavesį.

       Trečiadienis (vasario 27 d.)  –  socialinių, teisės, verslo ir viešosios vadybos mokslų studijų krypčių diena. Antrąją projekto dieną mokiniams savo programas pristatė KTU Ekonomikos ir verslo fakultetas, Socialinių mokslų fakultetas; LSU Sporto edukologijos fakultetas; VDU Bioekonomikos plėtros fakultetas, Švietimo akademija, Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, Ekonomikos ir vadybos fakultetas, Socialinių mokslų fakultetas, Teisės fakultetas; VU KF Kauno fakultetas; VU santykių ir politikos mokslų institutas, Filosofijos fakultetas; KK Verslo fakultetas; MRU Viešojo saugumo akademija, M. Riomerio teisės mokykla, MRU Edukologijos ir socialinio darbo institutas, VŠĮ Kolpingo kolegija Socialinės gerovės centras, VŠĮ Kolpingo kolegija Ekonomikos ir verslo centras, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, LAMA BPO. Mokiniams ypač patiko MRU teisės paskaita, kurioje buvo galima ne tik plačiau sužinoti apie bendrus studijų universitete dalykus, bet ir išgirsti įvairiausių gyvenimiškų istorijų bei linksmų nutikimų, susijusių su darbu teisėtvarkoje, sulaukti patarimų renkantis tolimesnį gyvenimo kelią, dalyvauti teisinių žinių konkurse.

       Ketvirtadienį (vasario 28 d.) – fizinių mokslų, informatikos, matematikos, inžinerijos, technologijų studijų krypčių dieną – gimnaziją aplankė atstovai iš trijų universitetų (VDU, KTU, VU) ir dviejų kolegijų (Kauno kolegijos ir Šv. Ignaco Lojolos). Mokiniai turėjo galimybę susipažinti net su 14 skirtingų fakultetų mokymosi sąlygomis, informacija apie stojimą, įsidarbinimo galimybes baigus, studentišką gyvenimą, mainų programas. Įdomūs buvo kiekvieno fakulteto prisistatymai. Šiais metais kaip niekad buvo gausu ne tik teorijos, bet ir praktinės veiklos – konkrečių eksperimentų, bandymų, praktinio pritaikymo galimybių.

       KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto studentai savo paskaitoje supažindino su pakankamai nauja ir perspektyvia specialybe – mados inžinerija. Čia išmokstama derinti drabužius, medžiagas, baigiamasis darbas gali būti tiesiog sau siūti rūbai ir jų išsamus pristatymas. KTU Chemijos technologijos fakulteto pristatyme įdomu buvo sužinoti apie ultravioletinių spindulių galimybes šiandien, naująsias saulės baterijas (pasirodo, jos gali būti ir lanksčios), aparatus, galinčius parodyti maisto šviežumą. Kauno kolegijos Technologijų fakulteto paskaitoje mokiniai susipažino su geodezijos studijomis, turėjo galimybę netgi patys sukurti interaktyvų žemėlapį. Ypač daug įspūdžių paliko apsilankymas Šv. Ignaco Lojolos kolegijoje. Technologijų katedroje mokiniai išklausė paskaitą „Kulinarinis menas“. Čia tiesiog iš pirmųjų lūpų buvo galima sužinoti, kaip tampama virtuvės šefu. Pasirodo, tai itin ilgas, sunkus, daug jėgų reikalaujantis darbas. Poilsio dienų mažai, tenka padirbėti ir 16 valandų per parą. Kolegijoje mokiniai buvo ne tik supažindinti su aukščiausios klasės technika, restoranų vertinimu, sudėtingomis maisto gamybos subtilybėmis, bet ir pavaišinti itin gardžiu studentų keptu obuolių pyragu.

       Penktadienis (kovo 1 d.) – humanitarinių mokslų ir menų studijų diena. Paskutiniąją „Studijų savaitės“ dieną Maironio universitetinėje gimnazijoje šurmuliavo menų bei humanitarinių mokslų atstovai: dėstytojai, studentai ir mokiniai, kurie domisi šių krypčių studijomis. Buvo daug susitikimų: studijų programas pristatė keturių aukštųjų mokyklų (VDU, KTU, VUKF, VDA) ir Kauno kolegijos dėstytojai bei studentai. Nemažai klausytojų atvyko iš kitų Kauno miesto ir rajono mokyklų. Mokiniams ypač didelį įspūdį paliko charizmatiškasis KTU Menų fakulteto lektorius, išradingai pristatęs muzikos technologijų studijų programą. Buvo įdomu sužinoti apie studijų sąlygas, tačiau ypač sužavėjo kalbėtojo asmenybė, nepaprasti jo oratoriniai gebėjimai. Kaip išskirtinį gimnazistai įvardijo ir VDA Kauno fakulteto architektūros studijų programos pristatymą. Interaktyvumu dalyvius sudomino ir įtraukė VDU Menų fakulteto kūrybinių industrijų, vaidybos, muzikos produkcijos studijų programos. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto studentų pristatymas-diskusija „Grožis: būtinybė ar butaforija“ pasirodė aktuali daugeliui mokinių. To paties fakulteto svečių paskaita „Cianotopija fotografijoje“ suintrigavo naujais faktais bei netikėtomis įžvalgomis. Klausytojams buvo įdomu išgirsti ir apie humanitarinių mokslų išskirtinumą ir apskritai apie studijas VU Kauno fakultete. Ypač gimnazistai susidomėjo audiovizualinio vertimo studijų programa, kurią baigę absolventai sėkmingai garsina kino filmus bei animacinius filmukus.

       Šių metų renginyje iš viso dalyvavo beveik 2 tūkst. mokinių iš įvairių Kauno miesto ir rajono mokyklų. Keletas įdomių „Studijų savaitės“ faktų: pirmą kartą studijų programas pristatė Karo akademija, Šv. Ignaco Lojolos kolegija; VDU Informatikos fakultetui atstovavo doktorantė Rūta Užupytė, kuri yra 2009 metų mūsų gimnazijos abiturientė; vieną įdomiausių pristatymų parengė pernai mūsų gimnaziją baigęs Matas Kandrotas, šiuo metu studijuojantis lituanistiką VDU Švietimo akademijoje; KTU filosofijos ir skaitmeninės kultūros studijų programą pristatė IV kurso studentė, kuri pirmą kartą Maironio universitetinėje gimnazijoje rengiamoje ,,Studijų savaitėje” lankėsi dar būdama mokinė; Šv. Ignaco Lojolos kolegijos atstovai renginį perkėlė į savo erdvę – praktinę paskaitą apie kulinarinį meną gimnazistai stebėjo kolegijos virtuvėje ir buvo pakerėti profesionalaus virėjo talento.

       Džiaugiamės sėkmingai ir turiningai praėjusia „Studijų savaite 2019“, vertiname sudarytas galimybes sužinoti ir pažinti, neabejojame jos prasmingumu ir dėkojame visiems: rengėjams, partneriams bei dalyviams. Ruošiamės kitų metų jubiliejiniam – dešimtajam – renginiui!

                  

 • Steigėjas

 • Kiti partneriai

 • NUOTRAUKŲ GALERIJA

 • Calendar

  gegužės 2024
  Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sekmadienis
  29 balandžio, 2024 30 balandžio, 2024 1 gegužės, 2024 2 gegužės, 2024 3 gegužės, 2024 4 gegužės, 2024 5 gegužės, 2024
  6 gegužės, 2024 7 gegužės, 2024 8 gegužės, 2024 9 gegužės, 2024 10 gegužės, 2024 11 gegužės, 2024 12 gegužės, 2024
  13 gegužės, 2024 14 gegužės, 2024 15 gegužės, 2024 16 gegužės, 2024 17 gegužės, 2024 18 gegužės, 2024 19 gegužės, 2024
  20 gegužės, 2024 21 gegužės, 2024 22 gegužės, 2024 23 gegužės, 2024 24 gegužės, 2024 25 gegužės, 2024 26 gegužės, 2024
  27 gegužės, 2024 28 gegužės, 2024 29 gegužės, 2024 30 gegužės, 2024 31 gegužės, 2024 1 birželio, 2024 2 birželio, 2024
 • Visos teisės saugomos © 2013 kmug.lt