LT
EN
 • TAMO dienynas

 • Projektai

 • Studijų savaitė 2013


  Pasibaigė „Studijų savaitė 2013“

  Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje balandžio 15–19 dienomis vyko jau tradicija tapęs renginys „Studijų savaitė 2013“, kurį gimnazija organizuoja kartu su Aleksandro Stulginskio universitetu, Kauno technologijos universitetu, Lietuvos sporto universitetu, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu ir Vytauto Didžiojo universitetu. Partneriai – Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos Švietimo ir ugdymo skyrius, Mykolo Romerio universitetas, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

  Pirmąją dieną – balandžio 15-ąją – vyko Studijų savaitės atidarymas, į kurį susirinko aukštųjų mokyklų vadovai, dėstytojai, studentai, Kauno miesto ir rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai, mokytojai, gimnazijos bendruomenės nariai. Šventės dalyvius pasveikino Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas, Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos administratorius, gimnazijos kapelionas kun. Evaldas Vitulskis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narė, Švietimo, sporto ir ekologijos komiteto pirmininko pavaduotoja Loreta Kekienė, Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos Švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Edvardas Starkus. Sveikinimo žodį tarė ir universitetų vadovai: Lietuvos sporto universiteto rektorius prof. habil. dr. Albertas Skurvydas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto kancleris prof. habil. dr. Henrikas Žilinskas, Vytauto Didžiojo universiteto prorektorius doc. Kęstutis Šidlauskas, Aleksandro Stulginskio universiteto prorektorius doc. dr. Jonas Čaplikas, Kauno technologijos universiteto Studijų direktorė doc. dr. Berita Simonaitienė.

  Renginio pradžioje kalbėjęs prof. habil. daktaras Kęstutis Pukelis atskleidė, kodėl toks svarbus ugdymas karjerai ir gyvenimo kelio pasirinkimas dar besimokant mokyklos suole, pateikė mokiniams naudingų patarimų renkantis studijų sritį ir kryptį, būsimą profesiją, palinkėjo mokiniams rasti savo vietą gyvenime, eiti paskui savo širdį, kad būtų naudingi sau, šeimai ir visuomenei.

  Buvo įdomu pasiklausyti, ką apie šį renginį galvoja mokiniai. Mintimis apie Studijų savaitės įtaką jų pasirinkimui kalbėjo buvę gimnazistai: Ugnė Terentjevaitė, dabar KTU Europos studijų I kurso studentė, ir Artūras Jacinavičius, šalies projekto „Tūkstantmečio vaikai 2012“ nugalėtojas, dabar LSMU medicinos I kurso studentas. Kalbėjo ir jau ne pirmus metus studijų savaitės renginiuose dalyvaujantys abiturientai: Giedrė Baltbarzdytė ir Edvinas Misiukevičius, ES jaunųjų mokslininkų konkurso I laipsnio diplomo laimėtojas (Edvino laukia atsakinga kelionė į Prahą – į Europos jaunųjų mokslininkų konkurso baigiamąjį turą).

  Gimnazijos direktorė, socialinių mokslų daktarė Daiva Garnienė informavo visus, kad Kauno Maironio universitetinė gimnazija jau nuo 2002 metų siekia padėti mokiniams pasirinkti tinkamiausią polinkius, interesus ir gabumus atitinkantį ugdymo turinį ir susidaryti pagrįstą nuomonę dėl tinkamiausios tolesnio mokymosi bei profesinės veiklos srities. Gimnazija pirma Lietuvoje bendrojo ugdymo įstaiga, parengusi mokinių ugdymo karjerai modelį, programą, įkūrusi Profesinio konsultavimo koordinacinį centrą, bendradarbiaujanti su Švietimo ir mokslo ministerija kuriant ugdymo karjerai modelį šalies mastu. Direktorė teigė: „Prieš kelias dienas per Lietuvos radiją klausiausi interviu su Lietuvos mokinių parlamento atstovu, kuris teigė, kad mokiniams neaiškios stojimo sąlygos, todėl labai sudėtinga pasirinkti būsimų studijų sritį bei studijų programą. Todėl dar kartą labai apsidžiaugiau, kad organizuojame šį renginį, manau, kad Kauno miesto ir rajono mokiniams galimybė Studijų savaitės metu apsispręsti dėl tinkamos studijų programos, profesijos, pabendrauti su dėstytojais ir studentais, sužinoti stojimo sąlygas tikrai sudaryta, telieka ja pasinaudoti.“

  Nuo antradienio kiekvieną dieną vyko studijų programų pristatymai pagal studijų sritis: antradienis – Biomedicinos mokslų studijų diena (apsilankė 545 mokiniai), trečiadienis – Socialinių mokslų studijų diena (apsilankė 552 mokiniai), ketvirtadienis – Fizinių ir technologijos mokslų studijų diena (apsilankė 573mokiniai), penktadienis – Humanitarinių mokslų ir menų studijų diena (apsilankė 452 mokiniai). Vyko Studijų programų pristatymas-diskusijos, su mokiniais susitiko aukštųjų mokyklų dėstytojai, studentai. Su pageidaujančiais mokiniais bendravo ir gimnazijos Profesinio konsultavimo koordinacinio centro darbuotojos, jos padėjo atlikti gebėjimų, studijų srities, profesijos pasirinkimo testus. Mokiniams buvo pristatomos ir Stojimo į aukštąsias mokyklas naujovės 2013 ir 2014 metais, juos konsultavo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) valdybos pirmininko pavaduotojai doc. dr. Saulius Raila (Kauno technologijos universitetas), Saulius Bugailiškis (Mykolo Romerio universitetas) ir narys Albinas Pugevičius (Aleksandro Stulginskio universitetas).

  Kad toks renginys reikalingas, rodo ir kylantis susidomėjimas Studijų savaite – pirmaisiais metais Studijų savaitės renginiuose apsilankė per 1000 mokinių iš 20-ties Kauno bendrojo ugdymo mokyklų, praėjusiais metais – apie 1500 mokinių iš 30-ties Kauno bendrojo ugdymo mokyklų, aukštosios mokyklos pristatė 187 studijų programas. Šiemet 205 studijų programas pristatė jau 10 aukštųjų mokyklų. Iš viso „Studijų savaitės 2013“ renginiuose apsilankė 2254 mokiniai iš 32 Kauno miesto ir rajono bendrojo ugdymo mokyklų. Galimybe susipažinti su studijų programomis daugiausia pasinaudojo mokiniai iš Maironio universitetinės gimnazijos, VDU „Rasos“ gimnazijos, „Saulės“ gimnazijos, KTU gimnazijos, „Aušros“ gimnazijos, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklos, Gedimino sporto ir sveikatingumo vidurinės mokyklos, Jono Jablonskio gimnazijos, Antano Smetonos gimnazijos, Kauno r. Garliavos J.Lukšos gimnazijos ir kt.

  Studijų dienose mokiniai išgirdo nemažai patarimų ir pasiaiškino jiems rūpimus klausimus, tad tikimasi, kad jiems lengviau bus pasirinkti ugdymo turinį, būsimą studijų sritį bei kryptį bei apsispręsti dėl būsimos profesijos.

  Kauno Maironio universitetinės gimnazijos
  lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Marija Karpavičienė

   

 • Steigėjas

 • Kiti partneriai

 • NUOTRAUKŲ GALERIJA

 • Calendar

  birželio 2024
  Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sekmadienis
  27 gegužės, 2024 28 gegužės, 2024 29 gegužės, 2024 30 gegužės, 2024 31 gegužės, 2024 1 birželio, 2024 2 birželio, 2024
  3 birželio, 2024 4 birželio, 2024 5 birželio, 2024 6 birželio, 2024 7 birželio, 2024 8 birželio, 2024 9 birželio, 2024
  10 birželio, 2024 11 birželio, 2024 12 birželio, 2024 13 birželio, 2024 14 birželio, 2024 15 birželio, 2024 16 birželio, 2024
  17 birželio, 2024 18 birželio, 2024 19 birželio, 2024 20 birželio, 2024 21 birželio, 2024 22 birželio, 2024 23 birželio, 2024
  24 birželio, 2024 25 birželio, 2024 26 birželio, 2024 27 birželio, 2024 28 birželio, 2024 29 birželio, 2024 30 birželio, 2024
 • Visos teisės saugomos © 2013 kmug.lt