Pasibaigė renginys „Studijų savaitė 2017“
Vasario 27–kovo 3 dienomis Kauno Maironio universitetinė gimnazija kartu su universitetais organizavo renginį „Studijų savaitė 2017“. Šiemet jis vyko jau septintą kartą. Projekto globėja – Kauno miesto savivaldybė. Projekto tikslai: puoselėti Kauno kaip akademinio miesto įvaizdį; skatinti Kauno aukštųjų mokyklų ir bendrojo ugdymo mokyklų bendradarbiavimą; sudaryti galimybę mokiniams tinkamai pasirinkti būsimų studijų sritį bei kryptį, apsispręsti dėl tinkamos profesijos, pabendrauti su dėstytojais ir studentais.
Šiemet projekto metu 188 studijų programas pristatė 10 aukštųjų mokyklų: Aleksandro Stulginskio universitetas (22 programas), Kauno technologijos universitetas (46), Lietuvos sporto universitetas (9), Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (19), Vytauto Didžiojo universitetas (42), Mykolo Riomerio universitetas (21), Vilniaus universitetas (1), Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas (9), Vilniaus dailės akademija (10). Pirmą kartą projekte dalyvavo Klaipėdos universitetas, pristatęs 9 programas. Renginių metu su pageidaujančiais mokiniais bendravo gimnazijos Profesinio konsultavimo koordinacinio centro darbuotojos, stojimo į aukštąsias mokyklas naujoves pristatė LAMA BPO konsultantai.
Vasario 27 d. „Studijų savaitė“ prasidėjo biomedicinos mokslų studijų pristatymu, buvo pristatytos gyvybės, sveikatos, sporto, veterinarijos, žemės ūkio mokslų studijų krypčių programos. Sulaukėme keturių universitetų – Vytauto Didžiojo, Lietuvos sveikatos mokslų, Aleksandro Stulginskio ir Lietuvos sporto universiteto – atstovų: ir dėstytojų, ir studentų. Dalyvaudami susitikimuose su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto lektoriais, mokiniai turėjo galimybę susipažinti su medicinos, medicininės ir veterinarinės biochemijos, medicininės ir veterinarinės genetikos, burnos higienos, farmacijos, kineziterapijos, visuomenės sveikatos, veterinarinės maisto saugos ir kitomis studijų programomis. Aleksandro Stulginskio universiteto atstovai sudomino mokinius pristatydami sumaniosios gyvulininkystės, žuvininkystės ir akvakultūros technologijų, taikomosios ekologijos, medienos mokslo ir prekybos bei kitas studijų programas. Besidomintys sporto sritimi „Studijų savaitės“ dalyviai lankėsi Lietuvos sporto universiteto Sporto biomedicinos fakulteto pristatyme, kuriame daug sužinojo apie taikomąją fizinę veiklą, fizinį aktyvumą ir visuomenės sveikatą, treniravimo sistemas, kūno kultūrą ir sportą. „Physical Activity and Lifestyle“ – tai dar viena šio universiteto siūloma ir pristatyta studijų programa. Vytauto Didžiojo universitetui pirmąją „Studijų savaitės“ atstovavo Gamtos mokslų fakultetas, pristatęs biochemijos ir biologijos studijų programas. Renginyje dalyvavo beveik 500 mokinių iš įvairių Kauno mokyklų. Daugiausia dėmesio susilaukė LSMU programos.
Antradienį, vasario 28 dieną, gimnazijoje vyko socialinių mokslų studijų diena. Socialinių, teisės, ugdymo, verslo ir viešosios vadybos mokslų programas mokiniams pristatė net septynios aukštosios mokyklos. Jaunuolius aukštųjų mokyklų dėstytojai ir studentai skatino stebėti, suvokti ir keisti pasaulį, išdrįsti abejoti kitų ir savo paties sprendimais, ieškoti ir siūlyti netikėtas alternatyvas. Šiais laikais siaura specializacija, susitelkianti ties viena profesija, nuvertėja. Šią studijų dieną mokiniai buvo skatinami atrasti save ir savo nišą, praplėsti požiūrį į pasaulį, įgyvendinti savo idėjas. Renginyje apsilankė 662 dalyviai iš įvairių Kauno bendrojo ugdymo mokyklų. Stojimo į aukštąsias mokyklas naujoves 2017 ir 2018 metais pristatė LAMA BPO valdybos vyresnioji specialistė Odeta Kardauskė.
Kovo 1-ąją, pirmą kalendorinio pavasario dieną, mokiniai skubėjo į fizinių mokslų ir technologijų studijų renginius. Šešios Lietuvos aukštosios mokyklos pristatė matematikos, inžinerijos, informatikos, fizinių ir technologijų mokslo studijų programas. Apie nenutrūkstamą studento pažinimo, tobulėjimo kelionę mokiniai sužinojo dalyvaudami Kauno technologijos universiteto šešių fakultetų net 32-uose studijų programų pristatymuose. Daugiausia dėmesio susilaukė medžiagos ir nanotechnologijos, taikomosios fizikos ir matematikos programos. Daug norinčių pritraukė Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto pristatomos programos: informatikos sistemų, matematikos ir jos taikymo, multimedijų ir interneto technologijų. Fakulteto darbuotojų teigimu, didžioji studijų kokybės dalis priklauso nuo matematikos išmanymo. Taigi mokykloje į šio dalyko mokymąsi nereikėtų žiūrėti pro pirštus. Šis universitetas taip pat supažindino su Gamtos mokslų fakulteto studijų programomis. Besidomintiems IT įdomias studijų programas pristatė ir Vilniaus universiteto Kauno fakultetas, Mykolo Romerio universiteto Ekonomikos ir verslo fakultetas. Dėstytojai kantriai atsakinėjo į mokinių klausimus, pasakojo apie galimybę dalyvauti studentų mainų programose. Šių mokslo metų studijų savaitės naujiena – Klaipėdos universitetas. Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto pristatytos programos taip pat sulaukė nemažai mokinių dėmesio. Apie seniausias ir reikalingiausias specialybes pasakojo ne tik dėstytojai, bet ir ten studijuojantis buvęs mūsų gimnazistas Aurimas Pranaitis.
Susipažinti su fizinių mokslų ir technologijų studijomis į gimnaziją atvyko 693 mokiniai iš įvairių Kauno mokyklų, labiausiai buvo domimasi Informatikos fakultetų programomis. Šią dieną vyko ir konsultacijos-susitikimai su gimnazijos Profesinio konsultavimo koordinacinio centro darbuotojais (buvo galima atlikti justify, studijų srities, profesinio pasirinkimo testus).
Ketvirtąją Studijų savaitės – humanitarinių mokslų ir menų – dieną, buvo pristatytos penkių aukštųjų mokyklų programos. Bene didžiausio susidomėjimo sulaukė VDA Kauno fakulteto studentų ir dėstytojų pranešimai. Buvo pristatytos interjero dizaino, taikomosios keramikos, grafinio dizaino, architektūros, tapybos, taikomosios grafikos, taikomosios tekstilės, skulptūros programos. Mokiniai domėjosi įstojimo sąlygomis, galimybėmis įsidarbinti. KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų bei Statybos ir architektūros fakultetų studentai kalbėjo apie galimybes studijuoti ir atlikti praktiką užsienyje. Pristatė programas: Europos studijos, naujųjų medijų kalba, technikos kalbos vertimas, muzikos technologijos, socialinė pedagogika, viešasis valdymas, architektūra. Įdomiausia pasirodė technikos kalbos vertimų specialybė. Dėstytoja paaiškino, kuo ši specialybė skiriasi nuo eilinio vertėjo darbo, ką reikia mokėti, norint sėkmingai versti technikos kalbą. VDU keturių fakultetų – Humanitarinių mokslų, Menų, Politikos mokslų ir diplomatijos bei Katalikų teologijos – studentai ir dėstytojai kalbėjo net apie 19 specialybių. Bene didžiausio susidomėjimo sulaukė kūrybinių industrijų, Azijos ir Skandinavijos šalių kultūrų ir kalbų programos. MRU Humanitarinių mokslų institutas pasiūlė norintiems studijuoti humanitarinius mokslus dalykinės anglų, vokiečių, prancūzų ir korėjiečių kalbų studijas. Labai įdomias paskaitas abiturientams skaitė VU Kauno fakulteto dėstytojai ir studentai. Jie pristatė audiovizualinio vertimo, anglų ir švedų kalbų programas. Ypač naudinga paskaita abiturientams buvo „Postmodernizmo ženklai Jurgio Kunčino romane „Tūla“, kurią skaitė dėstytojas Mindaugas Grigaitis. Daugelis mokinių kūrinį jau buvo skaitę, bet per pamokas dar nenagrinėję. Todėl gauta informacija bus labai naudinga ruošiantis abitūros egzaminams.
Daugiausia dėmesio sulaukė VDA dizaino programos (154 mokiniai). Iš viso susipažinti su šią dieną pristatytomis programomis susirinko 704 mokiniai.
Kovo 3 dieną vyko baigiamasis projekto renginys – „Studijų savaitė 2017“ apibendrinimas-diskusija. Gimnazijos administracija, Profesinio konsultavimo koordinacinio centro darbuotojos, mokiniai ir mokytojai, universitetų atstovai aptarė renginį, numatė gaires jau aštuntajam, kitais metais vyksiančiam renginiui. Mokiniai džiaugėsi renginio formatu – diskusijos ir programų aptarimai su dėstytojais ir studentais suteikia didesnę galimybę išsiaiškinti savo galimybes, poreikius, lūkesčius. „Studijų savaitė“ 8 klasių mokiniams padeda pasirinkti tinkamą gimnaziją pagal jos specifiką, ugdymo filosofiją. Kaip teigė 1c klasės gimnazistas Gustas, „Dažnai stojant į gimnazijas reikia žinoti, ką nori studijuoti. „Studijų savaitė“ leido man suprasti, kas laukia ateityje ir ko mokytis baigus mokyklą. Studentai ir dėstytojai ne tik „sausai“ šnekėjo, bet ir dalinosi savo išgyvenimais, gyvenimo patirtimi“. 1–2 klasių gimnazistams renginys padeda geriau suvokti, kokią ugdymo(si) sritį bei kryptį pasirinkti, kaip susidaryti individualų planą. 3–4 klasių gimnazistai renginyje išsiaiškina būsimų studijų galimybes, atskirų universitetų specifiką, iš studentų sužino studentiško gyvenimo kasdienybę.
Apie projekto reikšmę ir naudingumą galime spręsti iš to, kad jau septintą kartą į mūsų gimnaziją atvyksta gausus ir universitetų, pristatančių programas, būrys, ir besidominčių ateities perspektyva miesto mokinių. Šiemet iš viso renginiuose dalyvavo 2547 mokiniai iš 24 Kauno bendrojo ugdymo mokyklų. Daugiausia mokinių apsilankė iš šių mokyklų: Maironio universitetinės, VDU „Rasos“, „Santaros“, „Saulės“, Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijų, KTU inžinerijos licėjaus, Jono ir Petro Vileišių mokyklos-daugiafunkcinio centro, Tado Ivanausko ir Simono Daukanto progimnazijų.
Džiaugiamės prasmingu projektu, neabejojame jo prasmingumu ir dėkojame visiems: rengėjams, partneriams bei dalyviams.