LT
EN
  • TAMO dienynas

  • Projektai

  • Džiaugiamės Edvino Misiukevičiaus sėkme

    Atnaujinta: 2013-09-26

    jaunasis-geliu-selekcininkas-is-lietuvos-ivertintas-es-jaunuju-mokslininku-konkursePrahoje vykusio jubiliejinio, 25-ojo, ES jaunųjų mokslininkų konkurso (EUCYS) specialiojo prizo prizininku tapo mūsų gimnazijos absolventas Edvinas Misiukevičius, dabar Aleksandro Stulginskio universiteto pirmakursis. Edvinas dar būdamas gimnazistas už darbą „Viendienių (Hemerocallis) selekcija ir sėjinukų auginimas patalpoje” tapo Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo laimėtoju (jo darbo vadovė – biologijos mokytoja ekspertė Rita Urbanavičienė) ir buvo deleguotas į konkursą Prahoje (Čekija).

     

     

    Ne vienerius metus Europos Sąjungos (ES) jaunųjų mokslininkų konkurse dalyvaujanti Lietuva neliko nepastebėta ir šiais metais. Prahoje vykusio jubiliejinio, 25-ojo, ES jaunųjų mokslininkų konkurso (EUCYS) specialiojo prizo prizininku tapo Aleksandro Stulginskio universiteto pirmakursis, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos absolventas Edvinas Misiukevičius.

     

     

    E. Misiukevičiui sėkmę atnešė jo darbas „Viendienių (Hemerocallis) selekcija ir sėjinukų auginimas patalpoje” (vadovė Rita Urbanavičienė). Remiantis darbo rezultatais išvestas viendienės sėjinukas, išbandytas naujas sėklų daiginimo būdas.

     

     

    E. Misiukevičiaus pavardė ir Lietuvos vardas nuskambėjo antradienį per iškilmingą ceremoniją istorinėje Prahos Betliejaus koplyčioje. Jaunuolis buvo apdovanotas specialiu Europos Komisijos Jungtinių tyrimų centro (angl. European Commission’s Joint Research Centre (JRC) institute, – ELTA) prizu ir galės atlikti savaitės trukmės stažuotę viename iš pasirinktų institutų.

     

     

    „Jausmas puikus. Nieko nesitikėjau, kad paskui nereikėtų nusivilti”, – Eltai sakė jaunasis mokslininkas.

     

     

    Pasak jo, tokie konkursai reikalingi, juose dalyvauti būtina – dalyvaujant prasiplečia akiratis, įgyjama mokslinio darbo rašymo pagrindų.

     

     

    „Čia viskas yra, bet universitete vis tiek to reikės, ir tu pagilini savo žinias, prapleti akiratį”, – kalbėjo E. Misiukevičius ir ragino jaunuosius talentus ateityje dalyvauti tokiuose renginiuose.

     

     

    Be E. Misiukevičiaus, konkurse šiemet taip pat dalyvavo Akvilė Gintautaitė ir Eglė Stonkutė, Palangos senosios gimnazijos 12 klasės mokinės, šiuo metu Vilniaus universiteto medicinos ir molekulės biologijos studentės, pristačiusios darbą „Pjuvenų kaip sorbentų panaudojimas švino jonams pašalinti iš užteršto vandens” (vadovė Danguolė Baranauskienė). Atlikus tyrimus nustatyta, jog geriausiomis sorbcinėmis savybėmis pasižymi mišrios pjuvenos, kurių sudėtyje yra minkštos medienos, dėl blogesnių sorbcinių savybių reikėtų vengti spygliuočių medžių pjuvenų.

     

     

    Konkurse dalyvavo taip pat mediciną studijuojanti kaunietė Agnė Gudaitė, buvusi Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos mokinė, supažindinusi su darbu „Ar girnelės forma turi įtakos girnelės kremzlės sudilimui” (vadovas prof. Rimtautas Gudas).

     

     

    Remiantis šio darbo rezultatais, galima teigti, kad kelio sąnario kremzlės susidėvėjimas randamas atraminėse kelio sąnario zonose ir yra dažnas reiškinys tarp sveikų žmonių, o pradinių kelio sąnario kremzlės susidėvėjimo stadijų žmonės nejaučia. Vyresniems nei 35 metų amžiaus žmonėms statistiškai dažniau nei jaunesniems nustatoma kelio sąnario kremzlės pažeidimų ir apibendrinant galima teigti, jog žmonėms senstant daugėja ir kelio sąnario kremzlės susidėvėjimo atvejų, tačiau didesnis nei vidutinis fizinio aktyvumo lygis neturi neigiamos įtakos kelio sąnario kremzlės susidėvėjimui.

     

     

    Jaunuosius mokslininkus tris dienas vertino komisija, sudaryta iš įvairių šalių mokslininkų, darbai buvo eksponuojami ir su jais buvo galima susipažinti Prahos „Incheba Expo” centre. Buvo vertinamas pateikto projekto originalumas, kūrybiškumas, moksliškumas, atlikimo metodika, savarankiškumas, praktinis idėjų realizavimas, vizualinis stendo apiforminimas, dalyvio pasirengimas diskusijai, darbo pristatymas vertinimo komisijai. Dalyviai varžėsi biologijos, chemijos, kompiuterijos, inžinerijos, aplinkosaugos, matematikos, medicinos, fizikos ir socialinių mokslų srityse.

     

     

    Nugalėtojų laurus pelnė Jungtinės Karalystės, Airijos bei Suomijos atstovai. Jiems įteikti 7 tūkst. eurų vertės prizai. Šiemet konkursui buvo pateikti 85 projektai iš 37 šalių, įskaitant ES valstybes-nares, taip pat JAV, Kanadą, Pietų Korėją, Rusiją bei Baltarusiją.

     

     

    Užpernai Helsinkyje vykusiame ES jaunųjų mokslininkų konkurse Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos mokinys Povilas Kavaliauskas už mokslinį darbą apie musių pernešamas ligas tapo geriausiu ES jaunuoju mokslininku.

     

     

    Lietuvos mokiniai ES jaunųjų mokslininkų konkurse dalyvauja nuo 1996 m. Europos Komisija, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į mokslo svarbą, mokslo bendruomenę priartinti prie visos visuomenės, skatinti jaunų žmonių domėjimąsi mokslu, konkursą organizuoja nuo 1989 m. Jame gali dalyvauti 15-20 metų jaunieji mokslininkai.

     

     

    Kitais metais EUCYS vyks Lenkijos sostinėje Varšuvoje.

     

    Šaltinis: ve.lt

  • Steigėjas

  • Kiti partneriai

  • NUOTRAUKŲ GALERIJA

  • Calendar

    gegužės 2024
    Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sekmadienis
    29 balandžio, 2024 30 balandžio, 2024 1 gegužės, 2024 2 gegužės, 2024 3 gegužės, 2024 4 gegužės, 2024 5 gegužės, 2024
    6 gegužės, 2024 7 gegužės, 2024 8 gegužės, 2024 9 gegužės, 2024 10 gegužės, 2024 11 gegužės, 2024 12 gegužės, 2024
    13 gegužės, 2024 14 gegužės, 2024 15 gegužės, 2024 16 gegužės, 2024 17 gegužės, 2024 18 gegužės, 2024 19 gegužės, 2024
    20 gegužės, 2024 21 gegužės, 2024 22 gegužės, 2024 23 gegužės, 2024 24 gegužės, 2024 25 gegužės, 2024 26 gegužės, 2024
    27 gegužės, 2024 28 gegužės, 2024 29 gegužės, 2024 30 gegužės, 2024 31 gegužės, 2024 1 birželio, 2024 2 birželio, 2024
  • Visos teisės saugomos © 2013 kmug.lt