2024 m. Kauno Maironio universitetinei gimnazijai suteikta akreditacija Nr. 2024-1-LT01-KA121-SCH-000202857 tarptautinei švietimo mainų mobilumo veiklai įgyvendinti.
Projekto tikslai – organizuoti mokymo(si) procesą, pasitelkiant Europinę praktiką, diegiant skaitmenines inovacijas, atrasti STEAM ir STEM privalumus, pagilinti mokytojų profesinę ir asmeninę kompetencijas bei pasitenkinimą savo profesija, skleidžiant kvalifikacijos kėlimo kursuose ir darbo stebėsenos tarptautinėse mokyklose įgytas žinias, geriau tenkinti kiekvieno mokinio individualius poreikius, motyvuojant juos siekti aukštesnių rezultatų, užtikrinti tvarų tarptautinį bendradarbiavimą su esamais ir naujais ES partneriais projektinėse veiklose.
Tikslams pasiekti 2024–2025 m. m. gimnazija vykdė grupinio mobilumo projektą. Mokiniai ir mokytojai dalyvavo grupiniame mobilume – pamokose, užsiėmimuose ir veiklose, kurias organizavo Botosani miesto (Rumunija) Colegiul Naţional „A. T. Laurian” gimnazija. Potyriminis ugdymas leido mokiniams geriau suprasti pateiktą informaciją, sutelkė dėmesį į esminius švietimo skirtumus – pagerėjo mokinių motyvacija, tolerancija, atvirumas ir pagarba kitoms kultūroms.
Šiais mokslo metais gimnazijoje lankėsi Rumunijos ir Italijos gimnazijų mokiniai ir mokytojai. Mūsų gimnazistai bendravo ir bendradarbiavo su mokiniais ir mokytojais iš Vimerkatės miesto (Italija) licėjaus Scientifico Statale con Sezione – Classica Aggregata „A. Banfi“, įgijo socialinių įgūdžių, tobulino kalbinius įgūdžius, turėjo galimybę dalyvauti įvairiose veiklose bei rengė savo asmeninius projektus temomis: tolerancija ir konfliktų sprendimas, šiuolaikinės visuomenės aspektai. Kartu su svečiais iš abiejų šalių jie tobulino savęs ir kitų pažinimo, pasitikėjimo savimi, kalbos įgūdžių, mokėjimo mokytis, komandinio darbo, saviraiškos ir savarankiškumo kompetencijas.
Mokytojai šešėliavo Vimerkatės miesto (Italijos) licėjuje Scientifico Statale con Sezione – Classica Aggregata “A. Banfi“, vyko į mobilumo kursus Graikijoje ir Maltoje. Atrasti, išmėginti ir pritaikyti nauji, interaktyvūs mokymo metodai.
2025–2026 m. m. gimnazijos mokinių grupė (II–III klasės) vyks į Italijos mokyklą, numatytas bendradarbiavimas su Prancūzijos gimnazija. Iš viso šiais metais numatyti 20 mokinių grupinių, 3–4 darbo stebėjimo ir 2 kursų mobilumai.
Tikimės, kad šis projektas ne tik praturtins mokymo/si patirtį, bet ir skatins tvarų tarptautinį bendradarbiavimą.
