2016 m. vasario 23 d. gimnazijoje buvo vykdomas projektas „Studentas gimnazistui“. Šį antradienį klasės valandėlės buvo neįprastos. Mokiniai sulaukė svečių iš įvairių aukštųjų mokyklų. Buvę mūsų abiturientai pasidalijo mintimis apie studijas, įvairių aukštųjų mokyklų stojimo sąlygas, dėstomų dalykų ir praktikos subtilybes, tarptautinių mainų programas, įvairias studentų sąjungas, organizacijas, laisvalaikį. Gausiausias apsilankiusių studentų būrys (9) studijuoja VDU. Jie pasirinkę įvairas studijų kryptis: teisę (Gintarė Suškovaitė), verslo vadybą (Ieva Valasevičiūtė), mados dizainą (Karolina Kemežaitė), lietuvių filologiją (Greta Kočinaitė), anglų filologiją (Emilija Plepytė), viešąjį administravimą (Laura Čepauskaitė), Rytų Azijos šalių kalbas ir verslo administravimą (Ema Mišeikaitė), katalikų teologiją (Miglė Pečiulytė), sociologiją ir antropologiją (Solveiga Skaisgirytė). Studentai atkreipė dėmesį, kuo naudingos jiems buvo gimnazijoje „Studijų savaitės“ renkantis tiek universitetą, tiek studijų kryptis, taip pat vykdoma programa moksleiviams „Pabūk studentu“, kurioje mokiniai gali pajusti studento gyvenimo ypatumus. Jie teigia, kad svarbiausia įgyvendinti savo idėjas, troškimus, o mokykloje – išmokti mokytis.
Gimnazistus sudomino Kauno kolegijoje studijuojančių Lino Balsio, Austės Venslovaitės, Sandros Klimašauskaitės, Aurimo Kupčiūno, Viltės Šmitaitės ir Tautvydo Valadkos pasakojimai. Pasak IIe klasės mokinės Šarūnės Skatikaitės, jie mažai yra girdėję apie studijas kolegijose iš studentų lūpų, o tėvai ir pažįstami dažnai jas laiko „žemesniu“ lygiu, todėl įdomu buvo daugiau išgirsti apie pačią kolegiją, studijas jose, naujas, paklausias specialybes, tarpusavio bendravimą, ERASMUS mainus, mokymąsi kitose šalyse, jų prioritetus.
IIa klasės gimnazistai liko patenkinti susitikimu su Lėja Kačerginskyte, buvusia KMUG moksleive, „Poezijos pavasarėlio“ laureate, o dabar VU skandinavistikos studijų programos studente. Gimnazistai sužinojo naujų faktų apie Skandinavijos šalių kultūrą, kalbas, švietimo sistemos modelius bei tradicijas. Toje pačioje aukštojoje mokykloje studijuojanti Austė Teišerskytė IIIa klasės mokiniams papasakojo apie lietuvių kalbos ir reklamos studijas, studentų komitetą, kuriam ji priklauso. Gimnazistams patarė laikant egzaminus nepervertinti savo galimybių, kad netektų skaudžiai nusivilti.
KTU studijuojantys Redas Pilsudskis, Justina Sutkutė ir Lukas Marculanas pasakojo mokiniams, kaip jiems sekėsi mokytis gimnazijoje, kas juos pastūmėjo pasirinkti vieną ar kitą studijų kryptį, ką planuoja veikti baigę studijas. Jie pabrėžė, kad profesijos pasirinkimui gali padėti aktyvus dalyvavimas įvairiuose renginiuose. IIb klasės mokiniai ypač domėjosi informacijos studijomis, apie kurias pasakojo Lukas. Jis atsakė į mokiniams kilusius klausimus, atskleidė KTU studentų kasdienybę.
„Ilgai prisimins Ie klasės mokiniai susitikimą su buvusiais gimnazistais – dabartiniais studentais. Su nostalgija įžengę į kabinetą, kuriame dar visai neseniai lankėsi kasdien, jie išsyk pastebėjo pokyčius. Vienas jų – nauji veidai ir šypsenos – naujieji kabineto savininkai. Susėdę į ratelį jaunuoliai dalijosi patirtimi, džiaugsmais ir rūpesčiais. Studentai papasakojo apie universiteto kasdienybę, patarė, kaip teisingai elgtis 3-ioje gimnazijos klasėje besirenkant mokomuosius dalykus. Tiesa, buvę gimnazistai prisipažino besiilgintys gimnazijos koridorių, draugais tapusių mokytojų bei, žinoma, kelionių su auklėtoju priešaky atostogauti prie Aiseto ežero. Visi kaip vienas teigė: „Išnaudokite turiningai kiekvieną ketverių metų akimirką – juokitės, bendraukite, semkitės vertingos patirties iš mokytojų potyrių. Gimnazija – ryškus antspaudas jūsų gyvenime. Jau greitai į šį etapą žvelgsite ilgesingu žvilgsniu“ (Milda Bangardavičiūtė).
Daugelis gimnazistų džiaugėsi tokia neeiline klasės valandėle, kuri ne tik davė galimybę smagiai pabendrauti su buvusiais mokiniais, bet ir privertė susimąstyti apie savo ateitį, kokią profesiją jie norėtų pasirinkti. Kaip teigia IIc klasės mokinė Migle Mikėnaitė, „Buvusių mokinių apsilankymai gimnazijoje ir bendravimas su mokiniais yra neįkainojama patirtis. Mes ne tik sužinome apie studijų kryptis, bet ir suprantame, kad kartais kelias iki savo svajonių specialybės nėra lengvas. Kartais gali prireikti net kelių bandymų, kol atrasi savo pašaukimą, o kad jį rastum, gali savanoriauti ar įsilieti į veiklą, kuri tau atrodo įdomi.“