Biomedicinos studijų diena
„Studijų savaitė 2014“ Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje prasidėjo Kovo 24 d., pirmadienį. Pirmoji diena buvo skirta biomedicinos studijų programoms pristatyti. Su studijų programomis mokinius supažindino keturių Kauno aukštųjų mokyklų (LSMU, LSU, ASU ir VDU) dėstytojai bei studentai. Jų programų pristatymais domėjosi per 600 mokinių iš 23 Kauno miesto ir rajono bendrojo ugdymo mokyklų. Gausiausią klausytojų auditoriją sukvietė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos studijų programų pristatymas. Atvykę mokiniai turėjo retą galimybę kartu su dėstytojais padiskutuoti apie studijų naujoves, iš pačių studentų išgirsti jų nuomonę apie studijų pasirinkimo svarbą. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) administracijos direktorė Ramunė Bakanovienė supažindino mokinius su stojimo į aukštąsias mokyklas 2014 ir 2015 metais tvarka ir naujovėmis.
Socialinių mokslų studijų diena
Kovo 25 d. antradienis, – socialinių mokslų diena. Dėstytojai ir studentai iš septynių Lietuvos universitetų (KTU, VDU, VU, MRU, ASU, LSU ir ISM) pristatė apie penkiasdešimt skirtingų fakultetų socialinių mokslų studijų programas. Visą popietę gimnazija šurmuliavo nuo mokinių, studentų ir dėstytojų gausos. Kiekvienam apsilankiusiajam buvo ne tik atsakyta į visus su socialinių mokslų studijomis susijusius klausimus, bet ir išdalintos informatyvios universitetų skrajutės, o už originalius klausimus ir atsakymus mokiniai buvo apdovanoti rašikliais su universitetų logotipais. Mokiniai galėjo išgirsti apie socialinės pedagogikos, psichologijos, logistikos ir prekybos, ekonomikos ir finansų, teisės ir ikiteisminio proceso studijas. Nedalyvavę susitikime su LAMA BPO konsultantais pirmąją studijų savaitės dieną nenuliūdo, nes visas stojimo į aukštąsias mokyklas 2014 ir 2015 metais naujoves galėjo išgirsti ir antradienio pristatyme. Gausiausio klausytojų būrio sulaukė VDU Socialinių mokslų fakulteto, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto bei MRU Viešojo saugumo fakulteto studijų programų pristatymai. Sužinoti apie socialinių mokslų studijas susirinko 698 mokiniai iš 18 Kauno miesto ir rajono bendrojo ugdymo mokyklų.
Fizinių ir technologijos mokslų studijų diena
Kovo 26-oji – fizinių ir technologijos mokslų studijų diena. Šįkart į gimnazijos klases susirinko dėstytojai ir studentai iš šešių skirtingų Lietuvos universitetų (KTU, MRU, VDU, VU, VGTU, ASU) bei pristatė daugiau kaip keturiasdešimt studijų programų. Šurmuliuojančiose klasėse mokiniai galėjo pasiklausyti apie visiems jau žinomas pagrindines studijų programas bei išgirsti apie naujas, tik prieš keletą metų pasiūlytas. Dėstytojai nuoširdžiai atsakinėjo į mokinių užduodamus klausimus, laužė nusistovėjusius stereotipus. Pasak Kauno Technologijos universiteto informatikos fakulteto dėstytojo, klaidinga manyti, kad informatikos studijas renkasi tik vaikinai. Merginų, studijuojančių informatiką, tikrai netrūksta. Mokiniai ypač džiaugėsi, jog gimnazijoje galėjo susitikti ir pabendrauti ne tik su universitetų dėstytojais, tačiau ir su pačiais studentais, kurie mielai dalijosi savo patirtimi. Fizinių ir technologijos mokslų studijų dieną gimnazijoje apsilankė 573 mokiniai iš 19 Kauno miesto ir rajono bendrojo ugdymo mokyklų.
Menų ir humanitarinių mokslų studijų diena
Kovo 27 diena (ketvirtadienis) – menų ir humanitarinių mokslų studijų diena. Į gimnaziją susirinko penkių universitetų (KTU, VDU, VU, MRU, VDA) dėstytojai, studentai bei gausybė mokinių, norinčių daugiau sužinoti apie šias studijas. Buvo pristatyta daugiau kaip trisdešimt studijų programų. Pristatymuose dalyvavę mokiniai tvirtino, jog išgirdo daug nuoširdžių patarimų, paprastų paaiškinimų ir daug įdomios informacijos. Anot gimnazijos abiturientės Eglės Lukoševičiūtės, „šios paskaitos – puiki proga pasirinkti studijų kryptį tiems, kurie dar nėra apsisprendę dėl savo ateities. Dėstytojai ir studentai su moksleiviais bendrauja labai šiltai, draugiškai. Universitetuose studijuojantis jaunimas susitikimų metu dalijasi savo studentiška patirtimi, pasakoja apie studijų sunkumus, o tai mokiniams – ypač aktualu. Kitais metais rekomenduočiau studijų savaitėje apsilankyti visiems mokiniams“. „Apsilankyti studijų programų pristatymuose buvo ne tik įdomu ir naudinga, bet ir patogu. Daugelio universitetų atstovai susirinko į vieną vietą ir visiškai pakeitė mano skeptišką nuomonę apie tokius renginius. Atėjau mąstydama, jog nieko naudingo ar naujo nesužinosiu, tačiau klydau. Anksčiau, pavyzdžiui, apie teisės studijas net nesusimąsčiau, o aplankiusi studijų savaitės programų pristatymus ypač susidomėjau šia profesija“, – prisipažįsta IIIe klasės mokinė Ugnė Stankevičiūtė.
Menų ir humanitarinių mokslų studijų dieną gimnazijoje apsilankė 443 mokiniai iš 16 Kauno miesto ir rajono bendrojo ugdymo mokyklų. Daugiausiai mokinių apsilankė VDU Humanitarinių mokslų fakulteto studijų programų pristatyme.
„Studijų savaitės 2014“ uždarymas
Kovo 28 dieną (penktadienį) įvyko Studijų savaitės uždarymas. Į gimnazijos aktų salę gausiai susirinko mokiniai, mokytojai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, buvę gimnazijos mokiniai. Renginio dalyvius pasveikino gimnazijos mišrus choras. Nuotaikingai renginį vedė Profesinio konsultavimo koordinacinio centro (PKKC) vedėja Aurelija Naseckaitė.
Apie Studijų savaitės renginių svarbą ir naudą bei gimnazijos mokinių ugdymo karjerai patirtį kalbėjo VDU profesorė, socialinių mokslų daktarė Nijolė Večkienė. VDU studijų prorektorius, docentas Kęstutis Šidlauskas akcentavo galimybę rinktis studijų programas ir vienu metu studijuoti kelias programas. Aleksandro Stulginskio universiteto agronomijos fakulteto dekanas, doc. dr. Viktoras Pranckietis pasidžiaugė reikšminga gimnazijos Studijų savaitės organizavimo tradicija, kylančiu mokinių susidomėjimu studijų programomis, šauniais gimnazijoje išugdytais studentais ir stojančiųjų į ASU augančiu skaičiumi. Vilniaus universiteto Kauno Humanitarinio fakulteto dekanas, doc. dr. Kęstutis Driaunys (gimnazijos absolventas) labai vaizdžiai apibūdino jauno žmogaus gebėjimą ir apsisprendimą rinktis būsimą karjerą. O 2012 metų laidos absolventė Gailė Damulevičiūtė kalbėjo: ,,Gal ir nebūčiau pasirinkusi medicinos studijų, jei ne minėti susitikimai. Medicinos mokslą įsivaizdavau neįdomų ir sunkų, bet išklausiusi LSMU dėstytojų studijų programos pristatymą pakeičiau savo nuomonę, pasirinkau mediciną ir dabar esu labai laiminga“. O štai kokias mintis išsakė šių metų laidos abiturientai. IVc klasės mokinė Solveiga Skaisgirytė: „Dalyvavau keliuose Studijų savaitės programų pristatymuose. Tikėjausi gauti kuo daugiau informacijos apie tai, kur planuoju stoti, ir gavau su kaupu. Man patiko, kad pristatymai vyko keliais srautais, tad galėjau spėti į visus, kuriuos ir norėjau aplankyti. Manau, ypač naudinga, jog studijų programas pristato ir dėstytojai, ir studentai. Iš dėstytojų galime sužinoti apie studijų programas detaliai, o studentai papasakoja apie studijų įdomumą, praktiškumą, naudingumą. Dėstytojai papildo studentus, o studentai dėstytojus, tai – puikus derinys“. „Dalyvavau socialinių ir humanitarinių mokslų programų pristatymuose. Patiko organizuotumas ir pristatymų gausa. Buvo suteikta daug informacijos, ir visi dėstytojai bei studentai atsakė į man iškilusius klausimus. Mano nuomone, tai, kad paskaitas veda ir studentai, yra labai naudinga, nes jie nereklamuoja savo universitetų. Jie sako tiesą ir nuoširdžiai didžiuojasi savo universitetais“, – atvirauja abiturientė Greta Butkevičiūtė. Savo įspūdžiais dalijęsi gimnazijos trečiokai Aida Rudokaitė, Martyna Kačinskaitė ir Edgaras Suškovas vienbalsiai tvirtino, kad renginys buvęs labai naudingas.
Renginio metu buvo apdovanoti Studijų savaitės logotipo konkurso nugalėtojai. Jais tapo IIIe klasės mokinys Saulius Juškevičius (I, III vietos) ir IIIc klasės gimnazistė Ema Mišeikaitė (II vieta). Mokiniai apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.
Mokinius ir renginio svečius pasveikino direktoriaus pavaduotoja, vaduojanti direktorių Elena Petronienė. Ji padėkojo visiems renginio organizatoriams, mokytojams ir mokiniams, akcentuodama vis kylantį Studijų savaitės populiarumą ir naudingumą ir pakvietė kitąmet dalyvauti jubiliejinėje – penktojoje – Studijų savaitėje. Šventę vainikavo gimnazijos merginų ansamblio atliekama Erikos Drungytės ir Gyčio Paškevičiaus daina „Mano kraštas“.